Namų darbai, Nuorodos kopijavimas


aSc pagalba internete

Nuoroda nukopijuota aA Namų darbai — tai du žodžiai, kuriuos išgirdus sunerimsta tiek mokiniai, tiek tėvai, tiek mokytojai. Galvoje pradeda suktis įvairūs klausimai: kaip turėtų atrodyti namų darbai? Kiek jie naudingi? Koks kiekis turėtų būti užduotas?

Kauno Pilėnų progimnazija

Kokia turėtų būti tėvų pagalba ir pan. Namų darbai įvairaus amžiaus mokiniams yra nuolatinis diskusijų objektas. Vieni kategoriškai teigia, kad namų darbai privalomi ir be jų progresas neįmanomas.

namų darbai

Kiti — kad namų darbai formuoja neigiamą požiūrį į mokymąsi ir su akademiniais pasiekimais mažai koreliuoja. Koks turėtų būti atsakymas į klausimą: ar namų darbai yra reikalingi? Diskusijos apie namų darbus netyla ne veltui. Atidžiau pažvelgus ir išanalizavus šią temą, galima atrasti daug prieštaringų tiek praktikoje dirbančių pedagogų, tiek mokslininkų išvadų. Noriu akcentuoti vieną gana aiškią tendenciją — namų darbų nauda namų darbai tiesiogiai susijusi su tuo, kokiai amžiaus grupei jie namų darbai.

Kuo vyresni mokiniai, tuo labiau tikėtina, kad namų darbai bus naudingi ir tuo jie reikalingesni. Mokslininkai C. Sharp, W. Namų darbai darbai ir P. Benefield savo studijos namų darbai teigia, kad namų darbams skiriamas laikas teigiamai koreliuoja su akademiniais pasiekimais, tačiau tik vidurinėje mokykloje.

Neretai, kalbant apie namų darbus vyresniems moksleiviams minimos ir tokios naudos: gebėjimas planuoti savo laiką, didesnis tėvų įsitraukimas į ugdymo procesą, savarankiškumo ugdymas. Namų darbai pradinėje mokykloje turi nulinį efektą ir tai, ar vaikas jiems skirs 5 minutes ar kelias valandas, didelio skirtumo neturės. Rugilė Pekoriūtė Tačiau pradėkime nuo pradžių ir šiame straipsnyje apžvelkime vieną jautriausių ir daugiausiai diskusijų sukeliančių temų — namų darbus pradinėje mokykloje.

Pradinėje mokykloje vaikai ne tik sparčiais tempais įgyja naujų žinių, tačiau pradeda formuotis ir jų mokymosi įgūdžiai.

namų darbai | gratagroup.lt

Čia prasideda pirmieji spartūs žingsniai mokymosi keliu, o vaikus užgriūva naujų patirčių lavina. Kokį vaidmenį šiame itin jautriame ir ypatingame mokymosi etape turi namų darbai?

Trumpai tariant — beveik bereikšmį ar net neigiamą. Sutikime, gan drąsus pasakymas.

namų darbai

Tačiau tam turiu ne vieną, ir ne du argumentus. Visų pirma, kaip atskleidžia daugelio mokslininkų studijos, namų darbai pradinėje mokykloje nėra susiję su akademiniais pasiekimais. Kaip vienoje BBC radijo laidų teigia profesorius J. Hattie, namų darbai pradinėje mokykloje turi nulinį efektą ir tai, ar vaikas jiems skirs 5 minutes namų darbai kelias valandas, didelio skirtumo neturės.

  1. Akcijų opcionų apmokestinimas kanada
  2. Dalintis Pirmoje klasėje ir antros klasės pirmąjį pusmetį namų darbai visai neužduodami.
  3. Dar ir dar kartą NE.
  4. Vida Press Nauja patirtis mokykloje — santykiai su mokytoju Pradėjusiam lankyti mokyklą vaikui iškyla ne vienas naujas iššūkis.

Svarbu ir tai, kad yra studijų, kurių išvados teigia, kad namų darbų kiekis neigiamai koreliuoja su akademiniais pasiekimais. Pavyzdžiui, S. Bennett ir N. Kalish studijos, kuriose dalyvavo mokiniai namų darbai 50 pasaulio šalių, išvadose teigiama, jog tose šalyse pvz. Tokiose šalyse, kaip Graikija, Tailandas ir Iranas, kuriose mokiniai turi vienus blogiausių vidutinių balų, mokytojai skiria daug namų darbų.

namų darbai

Namų darbai pradinėje mokykloje, kur vaikas vis dar bando suprasti, kas yra mokykla, kokius jausmus ji jam kelia, ką vaikas čia turės veikti ir pan. Cooper, vienas ilgiausiai namų darbai namų darbus mokslininkų, teigia, kad namų darbai išplečia mokymosi laiką taip, jog vaikai praranda motyvaciją ir pradeda mokyklą sieti su neigiamais išgyvenimais.

Namų darbai: kada jie padaro daugiau žalos nei naudos?

Dar vienas mokslininkas A. Kohn savo straipsnyje Visa tiesa apie namų darbus namų darbai, kad namų darbai turi daug neigiamų padarinių, pavyzdžiui: nusivylimą, stresą, laiko praradimą ir negalėjimą skirti kitai veiklai, šeimos konfliktus ir mažesnį susidomėjimą mokymuisi. Jo daugiau nei dešimtmetį trukęs namų darbai neatskleidė jokios aiškios namų darbų naudos pradinėje mokykloje.

Svarbu tinkamai atlikti Visgi, namų darbai visame pasaulyje buvo, yra ir tikėtina, kad dar kuris laikas bus užduodami ir pradinėje mokykloje. Ir, žinoma, tam yra priežastis. Tinkami namų darbai leidžia išmoktas žinias ir naujus įgūdžius pritaikyti praktikoje ir taip juos įtvirtinti.

Taigi, jeigu namų darbai yra užduodami, tuomet itin svarbu, kad jie iš tiesų padėtų vaikui išmokti. Siekiant to, reikėtų atsižvelgti į keletą dalykų.

Anot mokslininko C. Vatterlott tinkami namų darbai turi leisti namų darbai praktiškai tai, ką vaikai išmoko pamokų metu arba įtvirtinti tam tikrus įgūdžius. Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad namų darbus vaikai turėtų sėkmingai atlikti patys arba su minimalia kitų pagalba. Šioje vietoje, kaip tinkamą namų darbų pavyzdį galima paminėti projektinę ir kūrybinę veiklą, kai mokiniai tai, ką išmoko per tam tikrą laiką mokykloje, apjungia, panaudoja įgytas žinias ir sukuria kažkokį produktą, kurį vėliau pristato smartx coin. Būtina paminėti dar vieną tinkamą namų darbų variantą — skaitymą.

Skatinti vaikus skaityti namuose rekomenduoja visa pasaulinė praktika, taip įtvirtinamas įgūdis skaityti. Namų darbai yra didelį vaidmenį turinti mokymosi dalis, tačiau svarbu, kad namų darbai būtų naudojami tinkamai ir iš tiesų būtų naudingi Rugilė Pekoriūtė Mažiau debatų kyla ir dėl namų darbų mokantis užsienio kalbos. Tiek praktikoje namų darbai pedagogai, tiek mokslininkai įžvelgia naudą bei pastebi pagerėjusius akademinius pasiekimus, užduodant namų darbai užsienio kalbos namų darbus.

namų darbai

Namų darbai yra didelį vaidmenį turinti mokymosi dalis, tačiau svarbu, kad namų darbai būtų naudojami tinkamai ir iš tiesų būtų naudingi. Dar svarbiau — namų darbų reikėtų vengti pradinėje mokykloje.

Jums gali patikti

Tad pabaigai — keletas klausimų, į kuriuos turėtų atsakyti kiekvienas mokytojas prieš užduodamas namų darbus: 1. Jeigu negalite teigiamai atsakyti į šiuos klausimus, tuomet namų darbai neturės jokios naudos arba gali būti net žalingi. Ugdymas Išsamius ir profesionalius specialistų atsakymus į daugelį jūsų klausimų kiekvieną savaitę namų darbai rubrikoje Ugdymas.

Jei turite klausimų apie vaikų auklėjimą ir ugdymą, jei susiduriate su problemomis ugdymo įstaigoje ir nerandate atsakymo, galite užduoti klausimus vaikų ugdymo specialistams. Užduoti klausimą.